Kuidas peale pidu värskena tööle minna?


Foto: PantherMedia/Scanpix

Kõige tähtsam on teha endast kõik võimalik, et vältida või siis vähemalt vähendada pohmakat. Mida vähem sul pea lõhub ja sees keerab, seda töövõimelisem Sa oled. Järgnevalt mõned nipid, kuidas pohmakale keskmist näppu näidata:

 

*Joo täiesti tavalist ja/või mineraliseeritud vett!

Juua Sa peaksid oskama, ega Sul muidu pohmakat ei oleks. Vett tasub juua juba öösel pidu pannes. Kahe kokteili vahel võiks olla klaasike vett. Nii väldid dehüdreerumist juba varasest etapis. Kindlasti joo vett enne voodisse heitmist. Pane klaasike ka öökapile, et saaksid vajadusel kohe haarata.

 

*Maga võimalikult pikalt!

Arvestades, et Sa öösel pidu panid ja hommikul tööle pead minema, siis ega vist eriti pikalt magada saagi. Seda enam on iga minut arvel! Pane äratuskell tirisema just selleks kõige viimasemaks hetkeks. Pole pointi korduvalt snooze’i vajutada ja voodis edasi vegeteerida. Su uni on pärast pidu niigi ülimalt habras ja kui seda korra häiritud on, siis ega see head tee.

Kui vähegi võimalik mine hiljem tööle! Nii saad endale magamiseks väärtuslikke lisatunde.

 

*Ära unusta söömist!

Ja söömise all ei pea ma silmas pitsat/burgerit/friikaid ja kõike seda rämpsu, mille järgi Su maitsemeeled kisendavad. Talleta oma isusid! Mõtle sellele, et alkohol on Sinu kehast välja viinud suure hulga mineraale ja vitamiine, mida Sinu organism ja aju normaalseks toimimiseks vajavad. Kas Sa tõesti ikka veel usud, et kõiki neid vitamiine ja mineraale saab toidust, mis on valmistatud kuskil õlis ja kiiremini, kui Sa hommikul pesus suudad käia?

Söö puu- ja juurvilju, putru, muna ja teisi valgurikkaid toite. Kindlasti ära unusta hommikusööki. Ja kui see toit ei taha kohe kuidagi alla minna, siis söö kasvõi paar pisikest ampsu, aga lühikeste vahedega ja terve päeva jooksul.

 

*Joo kohvi!

Sarnaselt veele on Sinu üheks suurimaks sõbraks kohv! Kuid pohmaka vastu aitab ja energialaengu annab ka must tee. Suhkruga püüa piiri pidada. Seega, kui sulle meeldib kulistada erinevaid kohveiini sisaldavaid drinke, siis vaata, et neis üleliia suhkrut poleks.

 

*Tee kerge trenn!

Ma juba tean, mida sa hetkel mõtled! “Täitsa lolliks läinud. Soovitab pohmakaga trenni teha!” – kuid täpselt nii! Kerge sörk või jalutuskäik äratavad Su keha ja vaimu üles. Panevad vere ringlema ja muudavad Su kaame näo taas inimese sarnaseks. Keegi ei soovita Sul maratoni jooksma minna või jõusaalis rassima hakata. Lihtsalt mõnus jalutuskäik vabas õhus on juba piisav.

 

*Pöördu apteeki!

Kui eelnevad näpunäited proovitud, kuid “pööningul” ikka veel lõhub nagu mõnes underground rockibaaris, siis küsi apteekrilt nõu. Küll tema juba teab, mis imerohtusid Sulle müüa. Headeks abilisteks on näiteks Alka-Seltzer ja ka vana hea ibuprofen!

 

Vot nii, sellised olid siis tänased nõuanded. Saladuskatte all võin Sulle öelda, et neid nippe ja trikke, kuidas pärast raju pidu nii tööle minna, et su boss aru ei saaks, on tegelikult veel.  Nendest aga juba mõnes järgmises kirjas! Seni aga naudi elu ja kohtume nädalavahetusel Mjaus.

Reivo Samma

Mjau programmijuht

Club Mjau

Fr. R. Kreutzwaldi 1
Rakvere, 44306
Lääne-Viru maakond
+372 555 36 505
mjau@mjau.ee

Instagram
 • Jub sel Reedel!! Eesti pidu mjau clubmjau rakvere friday estonia
 • Laupeval 2000 Special Mjaus!!!! clubmjau rakvere retro 2000s saturday
 • Juba sel reedel!! 5MIINUST LIVE!! Tule ise ja vta sber
 • Juba sel laupeval Mjaus! Saadame lume taevasse tagasi Miami nights
 • Juba sel reedel! Russian Party Ladies Special!! clubmjau russianmusic rakvere
 • Club feeling Mjau puldis caneandy clubmjau clubmusic rakvere saturday clubfeeling
 • Juba sel reedel vana hea TGIF! clubmjau rakvere clubmusic friday
 • Juba sel laupeval Eesti 90s!! clubmjau estonia rakvere saturday 90s
 • Juba sel reedel!! Singles Party clubmjau clubmusic rakvere friday singles
 • Laupeval ktab peo kuumaks 90ndate popdiiva NANCY!!! clubmjau rakvere 90ndad
 • Tna tmbame suvetunde kima!!! clubmjau rakvere clubmusic summer
 • Juba tna Miami Nights! clubmjau clubmjau rakvere clubmusic friday