Ideaalse peoöö 7 saladust!


Foto: PantherMedia/Scanpix

Tere, kallis lugeja!

Seda artiklit alustan mõtteteraga, mis pärineb USA koomikult, keda me kõik teame! Robin Williams on mees, kes oma unustamatute rollidega suutis pugeda ka eestlaste hinge. Williamsilt pärineb järgnev ütlus: “Spring is nature’s way of saying, “Let’s party!””

Austame siis varalahkunud filmilegendi ütlust ja pidutseme nendel kevadistel nädalavahetustel nii, et kahetsema ei peaks! Selleks, et kõik peod ideaalselt mööduksid, tuleb end vaimselt ja füüsiliselt ette valmistada.

Avaldan sulle ideaalse peoöö seitse saladust!

1.Ära planeeri üle!

Lase asjadel loomulikult kulgeda. Mida vähem Sa reedesele ja/või laupäevasele peole mõtled ja seda detailsusteni planeerid, seda suurem on tõenäosus, et Sa selles pettud. Ühe vinge peoöö suurimaks edukuse saladuseks on see, kui sa oled avatud uutele ideedele ja väljakutsetele. Ära pane end karpi! Sellega tahan öelda seda, et kui Sa oled terve nädala planeerinud ja oodanud, et bändi “X” kontsert saab olema sigavinge, kuid tegelikult on hoopis vastupidi, siis ärkad Sa järgmisel päeval ülimalt pettununa. Pigem lähene asjale vabalt ja lase end ööelurütmidel üllatada.

Usu mind, kõige paremad mälestused saad õhtutest, mida kõige vähem oodanud ja planeerinud oled. Need on täis seiklusi, mida meenutad veel isegi aastate pärast.

 

2.Kirjuta oma seiklusjutt ise!

Ideaalse peoöö võib rikkuda ka kõige ootamatum asi – sõber joob end purju ja vajab kantseldamist; tülitsemine kallimaga; rüselus baarileti ääres; halvasti valitud õhtusöögist tekkinud kõhulahtisus! Viise, kuidas pidu võib viltu minna, on miljoneid. Ilmselgelt ei suuda Sa kõiki tujurikkujaid vältida, kuid Sa saad valida, kuidas Sa nendes olukordades käitud.

Ideaalne pidu on nagu peatükk seiklusraamatust, mille keskseks tegelaseks oled Sina. Erinevalt raamatukangelasest pole Sinu seiklused aga tindiga paberile jäädvustatud, vaid “tekstiridu” tekib pidevalt juurde. Kirjutajaks oled Sina ise. Seega loo oma seiklus selline, mis Sulle kõige rohkem meeldib. Pane purjus sõber esimese takso peale, vabanda baarileti äärse tülinorija ees (kuigi Sina polnud tegelikult süüdi), ütle kallimale, et armastad teda! Nii vabaned pingetest ja saad jätkata mõnusat olemist, mis just Sinu tuju heaks teeb.

 

3.Ära sõida!

Oled sa kaine või plaanid mõned koksid teha – selles pole vahet. Rooli ei tasu aga istuda. Juhi kohutus on teed jälgida ja mitte (purjus) sõpru kantseldada. Ka kõige parema tahtmise juures ei saa Sa end seltskonnas sama vabalt tunda, kui teised, kui pead liiklust jälgima. Samal ajal, kui teised nalja viskavad ja jututeemat arendavad, töötab vähemalt pool Sinu ajust (parem oleks muidugi terve aju, kuid olgem realistid) auto teel hoidmisega.

Võtke takso, rentidega limusiin, pange keegi teine sõber rooli, kuid Sina ära seda kohustust endale võta! Parimad emotsioonid saad kindlasti tagaistmel seltskonna keskel olles ja pidutsemisele keskendudes.

 

4.Ole enesekindel!

Enesekindlus on üks tähtsamaid omadusi, mida arendada või siis feikida. Enesekindel inimene on kaugele märgata. Tema sisemine sära meelitab teisi enesekindlaid inimesi ligi ja nendega koos saabuvad ka põnevad seiklused/jutuajamised/tutvumised.

Aga ära ülbeks mine! “Õhku täis olek” ja fa-fa-tamine muudavad Su ebameeldivaks ja nõmedaks. Ole inimlik ja sõbralik!

Kui Sa pole just kõige enesekindlam inimene, pigem selline arg hiireke, siis teeskle enesekindlust. Eriti hea ja turvaline on seda teeselda võõras seltskonnas. Nemad ju ei tunne Sind ja ei tea, et Sa tegelikult polegi nii “julge ja lahe”. Arvesta, et mida rohkem Sa midagi teeskled, seda rohkem see Sinu osaks ja omaks saab! Enesekindlust tasub teeselda!

 

5.Leia sõber üheks õhtuks!

Ma ei pea silmas üheöösuhet! Leia inimene (samast soost või mitte – pole tähtis!), kellega juttu ajada, pidutseda, mõtteid vahetada ja energiat ammutada. Piisab sellest, kui ainult tema eesnime tead. Tähtis on ainult see, et te peoööl nö ühel lainel olete.

Võõra-uue-sõbraga pidutsemine on värskendav kogemus ja lisab mõnusat ning hoogset vürtsi. Ja kui pidu läbi saab, siis võite ju kontaktid vahetada, kuid see pole isegi tähtis. Võimalus, et järgmine kord temaga sama lahe on, ei pruugi eriti suur olla. Teie ideaalne peo-keemia sai võimalikuks teatud asjade kokkulangemisel ja seda ei pruugi järgmisel korral juhtuda. Eriti kui arvestada, et järgmist pidutsemist te kindlasti planeerite pikalt ette ja planeerimise varjukülgedest rääkisin Sulle juba esimeses punktis.

 

6.Ära vaata kella!

Lase ajal kulgeda omasoodu! Kui tahad koju minna, siis mine. Kui tahad edasi rokkida, siis roki! Ära sea endale piiranguid: “Ma pean kell 3.00 kodus olema”. Selline kellaaeg kuklas keerab Su õhtu juba eos tuksi. Lase asjadel loomulikult kulgeda. Küll Su keha märku annab, kui on aeg otsad kokku tõmmata ja põhku pugeda.

Kui lased ajal vabalt voolata, siis naudid pidu stressivabamalt ja ka emotsioonid on paremad. Ma pole veel ühtegi inimest kohanud, kes räägiks põnevaid lugusid sellest, kuidas ta kodus magas. Põnevaid seiklusi kogevad ikka need, kes lasevad end elul üllatada ja lähevad magama alles siis, kui enam teisti pole võimalik!

 

7.Ära maga üksi!

See on nüüd selline nõuanne, mida saab mitmeti mõista. Loomulikult on tore, kui Sul on kedagi kaissu võtta, kuid see pole kõige olulisem. “Ära maga üksi” all mõtlen ma ennekõike seda, et suhtle oma peokaaslastega ka koju jõudes, voodisse heites ja hommikul ärgates. Nii kestavad need mõnusad hetked kauem. See on nagu lisaaeg, mille ajal võtate kokku öö jooksul toimunu ja muljetate asjade üle, mis olid eriti vinged ja mida või keda tuleks järgmine kord vältida.

 

Tore näha, et oled lugemisega lõppu jõudnud! Nüüd oled Sa taas valmis vastu astuma ühele pikale ning lõbusale nädalavahetusele, mis tuleb kindlasti vinge ja seiklusterohke.

Päikselist nädalavahetust!

Reivo Samma

Mjau programmijuht

Club Mjau

Fr. R. Kreutzwaldi 1
Rakvere, 44306
Lääne-Viru maakond
+372 555 36 505
mjau@mjau.ee