Kuidas tunda end klubis tõelise VIP-ina?


Ühe tavalise eestlase argirutiini kuulub lõõgastumine reede ja/või laupäeva õhtul. Mõni hakkab “lõõgastuma” ka juba kolmapäeval peale viit, kuid sellised tavaliselt nädalavahetuseni välja ei vea. See on viga, sest just nädalavahetusel toimuvad ju need kõige paremad peod ja koosviibimised!

Lõõgastusviise on hulgi, kuid lokatsioone üldjuhul kaks – kodus või kodust eemal. Mõlemad on ideaalsed paigad! Valiku langetamisel saab aga määravaks see, mida pikast ja kurnavast töönädalast väsinud hing kõige rohkem ihkab – vaikust või raju pidu!?

Raju peo võib ka kodus korraldada, kuid kes see viitsib pärast koristada? Sina? Su elukaaslane? Nii ma arvasingi 🙂 Seega lepime kokku, et lõõgastavalt raju möllu tasub nautida ikkagi mõnes pubis või klubis, kus tümps on kõva, joogid on külmad, silmarõõmud tantsivad ja sõbrad juba ootavad.

Iganädalane klubis ja/või pubis akude laadimine võib hakata rahakotile. Kui Su kontol olev summa just vähemalt nelja- või viiekohaline ei ole, siis PANE NÜÜD hästi TÄHELE! Selleks, et tunda ennast ööklubis VIP-ina või nautida koguni jooke maja kulul, ei pea üüratult rikas olema. Siin ma avaldan Sulle mõned saladused, kuidas seda teha!

 

 

  1. Mäleta nimesid!

Kõige mõjuvõimsam asi, mida Sa tõenäoliselt teha saad on jätta meelde baarmenide, baariabide, turvameeste ja klubiga/pubiga seotud inimeste nimed. Ehk siis kõikide nimed, kes on kuidagi peokohaga või peoga seotud. Nii muutud Sa kohe suvalisest kliendist potentsiaalseks sõbraks. Kokteilivalmistajatele ei pruugi alguses Sinu nimi meelde jääda, kuid neile meeldib, kui Sina nende nime mäletad.

 

  1. Kuula ja jäta meelde!

Suurem osa inimestest ei räägi kokteilimeistritega. Nad hoolivad ainult oma joogist ja that’s it! Sa pead mõistma, et sel ajal, kui Sina lõõgastud ja endal nina täis tõmbad, teevad baarmenid tööd. See on nende viis raha teenida, millega nad hiljem üüri ja makse tasuvad ning toitu ostavad. Kas Sa tahaksid, et keegi näiteks teisipäeval täis peaga Su töö juurde lendaks ja ebameeldivalt käituks?

Baarmenid peavad pidevalt suhtlema igasuguste mölakatega. Kui Sina suudad nendega vestlust arendada ja neid kuulata, siis sa jääd neile koheselt silma ja meelde. Mõnus vestlus võib lõppeda tasuta kokteili või shotiga maja kulul!

 

  1. Külasta klubi/pubi õhtutel, kui seal on vähem rahvast!

Eriti hästi on Sul vedanud, kui satud oma lemmik-peokohta õhtul, kui seal on vähem inimesi. Sa küsid, et mis selles head on? Asi on väga lihtne! Nüüd on klienditeenindajatel, diskoritel ja turvameestel aega sinuga juttu puhuda ja ehk isegi sõbraks saada. Keset raju pidu, kui maja rahvast paksult täis on, pole Sinuga vestlemiseks üldjuhul kellelgi aega.

 

  1. Ole positiivselt meelestatud!

Klienditeenindajaid koheldakse tihti nagu mingit kõntsa, neist ei hoolita. Turvamehed peavad pidevalt jaurama järjekorras seisvate inimestega, kelle arvates on saba alati ülemõistuse pikk. Kokteilimeistrid peavad aga taluma kisavate, käega vehkivate, rahaga liputavate ja kes-teab-mida-veel-tegevate klientidega, kelle arvates ei pööra baarmen neile tähelepanu ja jooke tuleb oodata liiga kaua.

Käitu Sina vastupidi! Ole sõbralik ja positiivne. Ütle baarmenile – “Pole hullu, ma ootan!” Ja kui ongi järjekord pikk ning tuleb kaua oodata, siis näpi oma nutifoni, mille aku Sa loodetavasti kodus ikka täis laadisid, sest tühja akuga on maru raske tantsuplatsil selfisid teha! Aga usu mind, sõbralik naeratus saab alati kiiremini joogi, kui lõugav jõmm või pimbo!!!

 

  1. Jäta jootraha!

Loomulikult on iga baari- ja klubiomanik õnnelik, kui Sa nende juurest võimalikult palju jooki ja sööki ostad. Ehk siis ära koduse “soojendusega” liiga hoogu satu ja rahulda oma maitsemeeli ka peokohas 😉 Teenindaja näo paneb aga särama korralik jots ehk jootraha. Eestlased on küll harjunud jotsi jätma, kuid pahatihti kipub see neil ununema. Sina näita eeskuju ja jäta iga ostu korral ka mõistlik summa jootraha! Sa küsid, et mis on mõistlik summa? No mõistlik summa on vähemalt 10% arvest. Kuid jäta meelde, et mida rohkem Sa jätad, seda suurema tõenäosusega saad Sa parema teeninduse osaliseks. Mitte, et Sind muidu halvasti hakataks kohtlema, kuid klient, kes jätab jootraha jääb teenindajale meelde! Sinu eesmärk ongi end märgatavaks teha. Sest just nii saad Sa vältida pikki järjekordi! 

Üks väike nipp ka Sulle! Eriti korralik jots tuleks jätta esimesel ostul!!! Olgu Sinu ostuks kasvõi ainult vesi! See tagab kindlasti selle, et Sind mäletataks ja ka ehk üks naps täitsa tasuta antakse! Lisaks võid alati parema ja kiirema teeninduse huvides anda jootraha ka piletimüüjale ning turvameestele. See võib aidata teinekord vältida pikki järjekordi piletikassas.

 

  1. Ole peo staar, kuid mitte kloun!

See viimane punkt võtab kõik ilusti kokku. Ehk siis… Ole positiivselt meelestatud ja avatud hingega inimene, kellega teised tahavad koos aega veeta ja tuttavaks saada. Sinuga koos peab klubisse/pubisse saabuma ka mõnus fiiling. Ole seda tüüpi inimene, kes toob tantsuplatsi rahvast täis ja tõmbab peo käima. Klubid ja pubid ei oota enda juurde “kloune”, kes end üle joovad ja pahandusi tekitavad!

 

Kui Sa kõiki neid punkte jälgid ja vajalikud muudatused oma käitumises sisse viid, siis ma luban Sulle, et sinu nädalavahetuste lõõgastumised saavad peagi olema palju mõnusamad ja huvitavamad. Kõigele lisaks hakkab see hästi mõjuma ka Sinu rahakotile, sest väärt kliendile teeb Maja alati välja!

 

Reivo Samma

Mjau programmijuht