Untitled-2

Ühe tavalise eestlase argirutiini kuulub lõõgastumine reede ja/või laupäeva õhtul. Mõni hakkab “lõõgastuma” ka juba kolmapäeval peale viit, kuid sellised tavaliselt nädalavahetuseni välja ei vea. See on viga, sest just nädalavahetusel toimuvad ju need kõige paremad peod ja koosviibimised!

Lõõgastusviise on hulgi, kuid lokatsioone üldjuhul kaks – kodus või kodust eemal. Mõlemad on ideaalsed paigad! Valiku langetamisel saab aga määravaks see, mida pikast ja kurnavast töönädalast väsinud hing kõige rohkem ihkab – vaikust või raju pidu!?

Raju peo võib ka kodus korraldada, kuid kes see viitsib pärast koristada? Sina? Su elukaaslane? Nii ma arvasingi 🙂 Seega lepime kokku, et lõõgastavalt raju möllu tasub nautida ikkagi mõnes pubis või klubis, kus tümps on kõva, joogid on külmad, silmarõõmud tantsivad ja sõbrad juba ootavad.

Iganädalane klubis ja/või pubis akude laadimine võib hakata rahakotile. Kui Su kontol olev summa just vähemalt nelja- või viiekohaline ei ole, siis PANE NÜÜD hästi TÄHELE! Ma avaldan Sulle saladuse, kuidas tunda end igal peol tõelise VIP-ina ja nautida tasuta jooke!

1. Mäleta nimesid!

Kõige mõjuvõimsam asi, mida Sa tõenäoliselt teha saad on jätta meelde baarmenide, baariabide, turvameeste ja klubiga/pubiga seotud inimeste nimed. Ehk siis kõikide nimed, kes on kuidagi peokohaga või peoga seotud. Nii muutud Sa kohe suvalisest kliendist potentsiaalseks sõbraks. Kokteilivalmistajatele ei pruugi alguses Sinu nimi meelde jääda, kuid neile meeldib, kui Sina nende nime mäletad.

2. Kuula ja jäta meelde!

Suurem osa inimestest ei räägi kokteilimeistritega. Nad hoolivad ainult oma joogist ja that’s it! Sa pead mõistma, et sel ajal, kui Sina lõõgastud ja endal nina täis tõmbad, teevad baarmenid tööd. See on nende viis raha teenida, millega nad hiljem üüri ja kommusid tasuvad ning toitu ostavad. Kas Sa tahaksid, et keegi näiteks teisipäeval täis peaga Su töö juurde lendaks ja ebameeldivalt käituks?

Baarmenid peavad pidevalt suhtlema igasuguste mölakatega. Kui Sina suudad nendega vestlust arendada ja neid kuulata, siis sa jääd neile koheselt silma ja meelde. Mõnus vestlus lõpeb tavaliselt tasuta kokteili või shotiga!

3. Külasta klubi/pubi õhtutel, kui seal on vähem rahvast!

Eriti hästi on Sul vedanud, kui satud oma lemmik-peokohta õhtul, kui seal on vaid üksikud inimesed. Sa küsid, et mis selles head on? Asi on väga lihtne! Nüüd on klienditeenindajatel ja diskoritel ja turvameestel aega sinuga juttu puhuda ja ehk isegi sõbraks saada. Keset raju pidu, kui maja rahvast paksult täis on, pole Sinuga vestlemiseks üldjuhul kellelgi aega.

4. Ole positiivselt meelestatud!

Klienditeenindajaid koheldakse tihti nagu mingit kõntsa, neist ei hoolita. Turvamehed peavad pidevalt jaurama järjekorras seisvate inimestega, kelle arvates on saba alati ülemõistuse pikk. Kokteilimeistrid peavad aga taluma kisavate, käega vehkivate, rahaga liputavate ja kes-teab-mida-veel-tegevate klientidega, kelle arvates ei pööra baarmen neile tähelepanu ja jooke tuleb oodata liiga kaua.

Käitu Sina vastupidi! Ole sõbralik ja positiivne. Ütle baarmenile – “Pole hullu, ma ootan!” Ja kui ongi järjekord pikk ning tuleb kaua oodata, siis krt näpi oma nutifoni, mille aku Sa loodetavasti kodus ikka täis laadisid, sest tühja akuga on maru raske tantsuplatsil selfisid teha! Aga usu mind, sõbralik naeratus saab alati kiiremini joogi, kui rahaga lehvitav jõmm või pimbo!!!

5. Ole peo staar, kuid mitte kloun!

See viimane punkt võtab kõik ilusti kokku. Ehk siis… Ole positiivselt meelestatud ja avatud hingega inimene, kellega teised tahavad koos aega veeta ja tuttavaks saada. Sinuga koos peab klubisse/pubisse saabuma ka mõnus fiiling. Ole seda tüüpi inimene, kes toob tantsuplatsi rahvast täis ja tõmbab peo käima. Klubid ja bubid ei oota enda juurde “kloune”, kes end üle joovad ja pahandusi tekitavad!

Kui Sa kõiki neid punkte jälgid ja vajalikud muudatused oma käitumises sisse viid, siis ma luban Sulle, et sinu nädalavahetuste lõõgastumised saavad peagi olema palju mõnusamad ja huvitavamad. Kõigele lisaks hakkab see hästi mõjuma ka Sinu rahakotile, sest väärt kliendile teeb Maja alati välja!