Kuidas panna pidu eurosid kulutamata?


Foto: PantherMedia/Scanpix

Tere sõbrad!

Märts on olnud üks igati tore kuu, kuid sellel on ka oma miinuspool – ta oli jube pikk! Pikkus polekski vast nii hull, kui me saaksime palka iga päev või siis nädalas korra, kuid nii see paraku pole. Lihtsa eestlase konto lööb särama ju vaid kuus korra. Vot see on alles pidupäev, kui saabub teade, et raske töö ja vaevaga teenitud raha on viimaks kontole jõudnud. Pea 5 nädalat kestnud märts on tõenäoliselt kontojäägi üsnagi tühjaks tõmmanud. See aga ei takista meid ju nädalavahetusel pidutsemast!?

Ehk siis, täna räägin teile sellest, kuidas pidutseda väljas nii, et ühtegi senti ei peaks kulutama! Või siis kuidas soodsamalt hakkama saada.

1.Mine peole võimalikult vara!

Esimestel tundidel on paljudes peokohtades sissepääs tasuta või siis tunduvalt soodsam! Lisaks on varajastele külalistele tihti tervitusjook või -shot uksel tasuta ning mitmetes klubides on esimesel tunnil Happy Hour, mille jooksul on joogid poole hinnaga.

 

2.Mine võta tempel/käepael

Esimestel tundidel saabujad pääsevad peole tasuta või soodsamalt. Paljudes kohtades pannakse piletikassas käele tempel või antakse käepael, mis võimaldab “edasi-tagasi” käia. Kasuta võimalust ja käi “edasi-tagasi” mitmes peokohas varakult ära, et saaksid peoöö jätkudes mõnusalt ja raha kulutamata mitmes kohas rokkida.

 

3.Küsi sõbralt tasuta templit

See on klassika! Sõber/tuttav/võõras – kes iganes – ostis raskelt teenitud raha eest pileti ja sai templi ning nüüd oled sina tema uus parim sõber. Mida värskem tempel “ohvri” käel on, seda parem! Õhka mitu korda templi peale ja siis pressi see vastu oma kätt! Ja ongi olemas – sinu uus ja tasuta saadud pilet ööelu võludesse.

 

4.Tee soojendust sõbra juures

Kuna joogi peale läheb pidutsemisel kõige rohkem raha, siis annan veel ühe nõuande, kuidas peol vähem raha kulutada.

Nimelt püüa end mõne sõbra või tuttava juurde eelpeole(soojendusele) sebida. Kuna pidu toimub tema juures, siis on tal tõenäoliselt ka jooke varutud, millest mõni lonks ka sulle jagub.

 

5.Jälgi sooduspakkumisi ja kampaaniaid

Väga tihti on baarides ja ööklubides sooduspakkumisi ja kampaaniaid, mille raames saab letihinnast soodsamaid jooke. Näiteks 2=3, happy hour jms.

 

6.Osta õhtu alguses kogu seltskonnale joogid

Jah, ma tean – selleks on raha vaja! Aga võta seda kui investeeringut, sest tõenäoliselt ostavad need samad inimesed sulle hiljem joogi vastu. Mõni ostab ka kindlasti 2-3!

 

7.Joo kangemaid jooke

Kui eesmärk on võimalikult väikese raha eest end purju juua, siis tasuks pilk pöörata shotimenüüle ja kangele alkoholile, mitte õlle- ja siidrivalikule. Paar shotti aitavad paremini ja kiiremini peomeeleolu luua kui lahjad joogid.

 

8.Telli terve pudel lauda

See ei ole küll viis, kuidas ilma rahata peol käia, kuid kui on soov odavamalt läbi ajada, siis see on üks variant. Pudeliga ostes tuleb tavaliselt ühe kokteili hind soodsam kui eraldi ostes ning lisaks ei pea sa ootama baarijärjekorras.

 

No nii, ongi kõik tänaseks. Loodan, et suudad selle märtsikuu viimase nädalavahetuse ikka korralikult pidutsedes üle elada! Kui su pangakontol kasvõi natukenegi krõbisevat alles on ja sa võõraste inimeste jääke laualt jooma ei kavatse hakata, siis ootab sind kindlasti ees meeleolukas weekend!

Meeldivat nädalavahetust!

Reivo Samma

Mjau programmijuht

Club Mjau

Fr. R. Kreutzwaldi 1
Rakvere, 44306
Lääne-Viru maakond
+372 555 36 505
mjau@mjau.ee