Üksinda peole? Miks mitte! Enesekindla peolise ABC!
Üksinda peole (klubisse ja/või baari) minna on täiesti OKEI!
Alati ei pea Sinu saatjaskond sama suur olema, kui A-listi superstaaril, kes haarab enda alla vähemalt poole peokohast. Üksinda pidutsedes on mitmeid plusse. Toon kõigest mõned näited:
*Ei pea sõpradele jooke ja sööke välja tegema
*Ei pea kuulama sõprade tänitamist, kui neile mõni asi ei meeldi
*Uute inimestega tutvumine
*Ei pea kantseldama purjus sõpru
*Kui tahad peolt lahkuda, siis lahkud, mitte ei pea ootama teiste järgi
*Kui tahad peol edasi olla, siis oled ja ei pea lahkuma, kuna sõber seda palub
Need on vaid üksikud, kuid väga mõjuvõimsad näited.
Järgnevalt toon aga Sinuni nipid, kuidas end klubis ja pubis ilma sõprade ja tuttavateta võimalikult hästi tunda.
1.Löö end üles!
Kui Sa hea välja näed, siis Sa ka tuned end hästi. Riiete, jalanõude ja aksessuaaride valimisel tuleb arvestada sellega, kuhu Sul plaanis minna on. Õhtukleidis/frakis päris baari ja diskoteeki ju ikka ei lähe? Või mis!? Ma usun, et said minu mõttest aru. Seega, vali kapist vastavad riided, mis peokohaga sobivad, milles sa end hästi tunned ja mis sulle sobivad.
2.Ole rõõmus, et oled üksinda!
Kui sa manad endale silme ette, et kogu õhtu kukub läbi, sest Sa oled üksinda, siis nii ka läheb. 100%, usu mind! Aja selg sirgu, naeratus näole ja kindlal sammul edasi. Õige meeleolu loomiseks kuula kodus näiteks oma lemmikmuusikat, vaata mõnd naerutavat teleshowd, söö/joo – tee kõike seda, mida Sulle meeldib teha ja mis Sind õnnelikumaks teevad. Kui tuju hea, siis ei peata Sind miski!
3.Vali sobiv baar/klubi!
Kui Sinu sisemine mina ihkab rahulikku lounge’i atmosfääri, siis ära päris trummi ja bassi peole roni. Sama kehtib ka vastupidi. Kuid ära unusta, et uute asjade proovimine ja piiride kompamine võivad teinekord üllatuslikult positiivsed olla. Sa võid avastada endas külgi, mille olemasolust Sul aimugi polnud.
4.Istu baarileti ääres
Üksinda olles pole sul vaja suurde lauda ronida. Leia endale mugav koht baarileti ääres. Parim paik selleks on selline, kus Sul on hea ülevaade peokohas toimuvast. Baarileti ääres olles jääd ka baarmenile silma ja see võimaldab Sul kiiremini jooke saada. Baarmeni poolehoiu võitmiseks võiks alati ka jootraha jätta. Nii tõuseb sinu staatus märgatavalt. Samuti on baarileti esine kõige parem koht uute inimestega tutvumiseks.
5.Leia endale tegevus!
Jah, tänu nutiseadmetele ei ole me tegelikult kunagi üksinda. Oh seda õudu, kui aku peaks tühjaks sama, siis kukub mõnel justkui lausa kogu maailm kokku. Instagramis ja FB-s surfamine on OK, kui sa seda terve õhtu ei tee. Pigem tõsta pilk helendavalt ekraanilt ja silmitse ümbritsevat. Ehk märkad mõnd vana tuttavat, kellega pole ammu suhelnud või mõnda uut inimest, kellega tahaksid hoopis tuttavaks saada. Mine tantsima! Kui sul on käekott, siis palu baarmenil seda korraks hoida – nii saad rahus tantsuplatsil rokkida ja ei pea muretsema, et see kaduma läheks.
6.Vaheta peokohta!
Kui Sa ikkagi tunned, et üksinda selles baaris/klubis olemine ei istu Sulle, siis mine minema. Keegi ei vaata Sind imelikult. Kohti, kus end mõnusalt tunda on teisigi. Keegi pole öelnud, et peokoha uksest sisse astudes tuleb seal olla vähemalt 3h. Sa oled vaba hing ja kui tunned, et tahad mujale minna, siis mine. Üksinda on ideaalne selliseid klubist-klubisse/pubist-pubisse tuure teha. Sa ei pea ju oma sõpru veenma ja manguma, et nad Sinuga kaasa tuleksid!
Loodan ja usun, et nendest näpunäidetest on Sulle abi. Kuid olgem ausad, ükski inimene pole tegelikult ühelgi peol üksinda. Lisaks Sinule on ju seal veel teisi (üksikuid), kes uusi tutvusi otsivad. Ära karda mõnele võõrale ligi astuda ja “Tere” öelda! Elu on seiklus, mille teejuhiks oled Sina ise! 😉
Reivo Samma
Mjau programmijuht